برگزاری آیین بزرگداشت جشن دانشجو و انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ ساعت ١٣:٥٤ ب.ظ   ( بازدید : 357 نفر )


آیین بزرگداشت جشن دانشجو و انقلاب، از تجلیل دانشجویان ممتاز تا اجرای برنامه‌های طنز و شاد

به گزارش مفدا خراسان شمالی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در آیین بزرگداشت روز دانشجو، سلامتی را محور توسعه و پیشرفت و بهداشت و درمان را بستر توسعه یافتگی عنوان کرد: با اعلام این مطلب در جشن بزرگ دانشجو و انقلاب و در جمع دانشجویان و مسئولان دانشگاه گفت: میزان مرگ و میر شیرخواران، بهترین شاخص برای بررسی وضعیت سلامت و بهداشت و درمان جامعه محسوب می شود که در کشور و استان ما رشد بسیار خوبی داشته است.
دکتر فریمان ابراهیم زاده، به پیشرفت عظیم و بی نظیر حوزه بهداشت و درمان پس از انقلاب اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب در شهرهای بجنورد، شیروان ، قوچان و ...فقط دو پزشک عمومی و یک پرستار وجود داشت، این در حالی است که پس از انقلاب تغییرات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان به ویژه افزایش تعداد پزشکان متخصص و پرستاران ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: امید به زندگی قبل از سال ١٣٥٧، ٥٧ سال و به برکت انقلاب در حال حاضر به ٧٥ سال رسیده است.
وی میزان مرگ ومیر شیرخواران قبل از انقلاب را١٠٢ مورد به ازای هر ١٠٠٠ تولد زنده اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر میزان مرگ و میر شیرخواران ، ١٥ مورد در ١٠٠٠ تولد زنده  است.
وی همچنین به کاهش چشمگیر میزان مرگ و میر کودکان زیر ٥ سال و مادران پس از انقلاب اشاره و همچنین خاطرنشان کرد: تعداد مبتلایان به مالاریا از ١٢٠ مورد در سال ٥٥ به ٥٧ مورد در کل کشور رسیده است.
دکتر ابراهیم زاده همچنین از پوشش بیمه ای ٩٠ درصدی و کاهش چشمگیر بیماری سل پس از انقلاب خبر داد و عنوان کرد: این دستاوردهای بی نظیر را باید قدر بدانیم و برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین این دستاوردها همگی باهم تلاش می کنیم.
بر پایه این گزارش جشن بزرگداشت روز دانشجو با استقبال بسیار خوب دانشجویان دانشگاه و با هدف ترویج ارزش های فرهنگی و اغنای نسل جوان، تقدیر از فعالان حوزه فرهنگی و دانشجویان ممتاز و تقویت روحیه نشاط و همدلی ، شب گذشته در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد برگزار گردید.

 


منبع : خوابگاه 16 آذز چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.

جستجو
تبریک عید غدیر (۱۶۳۲ بازدید)
عید مبعث مبارک باد (۹۷۳ بازدید)
روز پرستار مبارک (۷۵۹ بازدید)
تسلیت وطنم... (۵۴۲ بازدید)
اخبار خوابگاه (۵۱۷ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...